Dil pası nasıl temizlenir? Dil pası tedavisi

5

İşte dil pasından kurtulmak için bazı tedavi ve yöntemler;

Probiyotikler; Probiyotikler ağızda baş gösteren mikroplarla savaşmakta olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren bakterilerdir. Dil pasını önlemek için, iltihabı azaltmak ve vücutta birikmiş mikroplara karşı savaşmak için yardımcı olmaktadırlar.
Gliserin; Gliserin dil pasına karşı oldukça etkili olan çözümlerden bir tanesidir, çünkü ağızda yer alan bakterileri yok eder ve birikmelerinin de önüne geçer.
Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı içerisinde antibakteriyel maddeler barındırmaktadır. Bu yüzden dil pası ile savaşmada tercih edebileceğiniz etkili yöntemlerden bir tanesidir.
Aloe vera suyu; Bu su mantar, iltihap karşıtı ve antibakteriyel özellikler taşımaktadır. Dilin yüzeyinde meydana gelen beyaz tabakayı nazik bir şekilde ortadan kaldırır.
Karbonat; Karbonat, dilinizin pH dengesini oldukça hızlı bir şekilde nötr hale getirir ve arındırıcı bir takım özellikleri içerisinde taşımaktadır.
Zerdeçal; Zerdeçal antibakteriyel özellikleri taşımakta olan, her derde deva olduğu gibi dil pası için de ilaç niteliği taşıyan bir besin maddesidir. Dilde birikmiş olan bu beyaz tabakanın yok olmasında yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.