Duvar Tipi Aydınlatmalarla Dekorasyon Önerileri

14


Günümüzde popüler olan dekorasyon anlayışı, mevcut alanı olabildiğince en verimli şekilde kullanmayı sağlamaya yöneliktir. Bu nedenle de özellikle mutfak ya da salon gibi alanlarda, farklı saat dilimleri ve farklı amaçlar için, birden fazla aydınlatma sistemi kullanımı sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Doğru aydınlatma, bir yaşam alanında ferah ve konforlu bir biçimde tüm aktivitelerin gerçekleştirilmesini sağlayarak tüm bireylerin yaşam kalitesine katkıda bulunur. Bu yüzden de birçok aile, ev dekorasyonunun aydınlatma kısmını profesyonellere danışmayı tercih etmektedir. Sizler de bu yazımızdaki örneklerden yararlanarak duvar tipi aydınlatmalar ile evinizin her köşesine yepyeni ve dinamik bir hava katabilirsiniz.

  • Küre tipi aydınlatma elemanları, eskiden dış mekanlarda sıkça karşılaştığımız bir eşya olarak biliniyor. Ancak, son yıllarda özellikle yatak ya da çalışma odalarında bu tip aydınlatma elemanları ile loş ışık sağlamak çok popüler. Işığın rahatça kırılarak yumuşak bir biçimde yayılmasına izin veren bu tip aydınlatma elemanlarını birçok yapı marketin bahçe kısımlarında bulabilirsiniz.
  • Klasik abajur tasarımlarının modernizasyonu ile oluşturulan kumaş malzemeli duvar tipi aydınlatma elemanları, özellikle oturma odası ya da salon gibi alanlarda simetrik olarak kullanıma çok uygun. Bu tip ürünleri kullanırken, fazla ısı üretmeyen lambalar kullanmanız, güvenlik açısından çok önemli. Ayrıca, LED tipi bir lamba kullanarak, tam beyaz ışık elde etmeniz kumaş malzeme üzerinde çok hoş duracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.