Evde Hazırlayabileceğiniz Peeling Maskeleri

10

1-Bal ve Badem

Bu güzel maskeyi yapmak için tek gereken bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem. Bademleri iyice toz haline gelene kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından birkaç damla limon ilave edip yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın daha sonra kuruması için 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Çok kuru ve sıkı bir cilde sahipseniz yalnıza bir çorba kaşığı balı cildinize dairesel hareketler uygulayın. 15 dakika kadar bekleyin kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

2- Yulaf ve Yumuşak Bir Cilt

Yarım fincan yulafı ezip bir kaba alın içerisine yarım çay kaşığı bal, iki çorba kaşığı süt, iki damla sardunya çiçeği yağı ve iki damla papatya yağı ekleyip iyice karıştırın. Parmaklarınızla cildinize dairesel hareketlerle uygulayın ve kuruması için 15 dakika kadar bekleyin. Cildiniz yağlıysa karışımın için 5 damla kadar limon suyu ekleyebilirsiniz. Kuruduktan sonra ılık suyla güzelce yıkayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildiniz bebek cildi gibi olacak, siz bile inanamayacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.