Evin Havasını Değiştiren Bitkiler ve Özellikleri

7


Günümüz dünyasında sık sık kötü havayı teneffüs ettiğimizden dolayı temiz, ferah ve güzel havalar teneffüs etmeyi herkes istemektedir. Bunun için en uygun yerlerde muhakkak ki yaşadığımız ortamın havasını değiştirmekten geçmektedir. Kapalı alanları temizlemek için en uygun yerlerde evlerimizdir. Evlerimizde çeşitli bitkilerden yararlanarak ortamın daha ferah ve güzel bir havaya sahip olmasını sağlayabiliriz. 

İşte ortamın havasını değiştiren bazı bitkiler:

Dracaena (Dracena)

Sıcak havaların bitkisidir. Gölge ortamlarda yetişir. Nemli ortamlar bu bitki için en elverişli ortamlardır. Ortamın kötü havasını değiştirerek, daha sağlıklı hava teneffüs etmenizi sağlayacaktır.

Duvar Sarmaşığı

Çok kibar ve güzel bir görüntüsü olduğundan dolayı tercih sebebidir. Gölge ortamlarda yetişen bir bitkidir. Sıcak yerleri sever.

Paşa Kılıcı

Kapalı ortamlarda en kolay yetişen bitkilerden biridir. Bakımı ve yetiştirilmesi kolay olduğundan dolayı tercih edilen bitkilerden biridir.

Bunlara ek olarak Aglanema, Kasımpatı, Spathiphlyllum, Kurdele çiçeği gibi bitkileri de evlerinizin havasını değiştirmek için kullanabilirsiniz. Evlerinde temiz ve daha ferah bir hava isteyen hanımlar aynı zamanda evlerinde dekor amaçlı kullanabilirler bu çiçekleri. Evin havasını değiştirecek bitkiler bambaşka bir görünüm katacaktır evinize. Temiz hava kadar bayanların görünüme de önem vermesi bu bitkilerin bulunduğumuz ortamlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Sizler de daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsanız bu bitkileri kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.