Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

13


Kadınların önemli bir problemi olan selülit, beslenme ve hareketsiz yaşamın getirmiş olduğu bacak bölgesinde, basen bölgesinde oluşan yağ dokularıdır. Hücrelerin fazla yağ nedeniyle genişlemesidir.

Gözle görülebilecek şekilde cilt yüzeyinde portakal kabuğu görüntüsü oluşması kadınları rahatsız etmektedir.

Mayo ve bikini giyildiğinde pareo ile bacakları örterek gizlemeye çalışır. Selülitlerin yok edilmesi ve selülitlerden korunmak için uzmanlar tarafından öneriler sunulmaktadır.

Sabah aç karnına ve akşam yatarken içerisine limon sıkılmış ılık su içmek, dengeli ve düzenli beslenmek, tek tip beslenmeden kaçınmak, şok diyetler uygulamamak, sıya içeren kremler kullanmak, bol su içmek, kuvvetli kahvaltı ve hafif akşam yemeği alışkanlığı edinmek, sıcak ve soğuk duş almak, kese yapmak öneriler arasında bulunmaktadır.

Tempolu yürümek, çay, kahve, kola tüketimini azaltmak, tuzu azaltmak, dar giysiler giymemek, yüksek topuklu giymemek, zeytinyağı tüketmek selülitten korumaktadır. Selülit tedavisinde akupunktur, mezoterapi, selülit ilaçları ve selülit masajları selülitlerin yok edilmesinde etkili olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.