Zayıflamak İçin Şekeri Yaşamınızdan Çıkarmalısınız

29

Kilo almanıza sebep olan besinler içerisinde vitamin, protein, mineral ve yağ bulunmayan besinlerdir. Şekerse hem kilo almanıza sebep olur hem de iç organlarınızın dengesini bozar. Kısa süreli olarak enerjini üst seviyelere çıkartan şeker daha sonrasında hızlı kilo alımına sebep olur. Ayrıca şeker içeren hazır gıdalar, meyve suları ve asitli içecekler sağlığınız açısından işe yaramadığı gibi kilo almanıza sebep olur. Şeker hormonlarınızın dengesini bozduğu için bağımlılık yapar ayrıca bir süre sonra geç doymanıza neden olur. Bel bölgenizde oluşan yağlanmanın asıl sebebi şekerdir, bölgesel olarak kilo vereceksiniz, özellikle bel bölgesinden kilo verecekseniz şeker ve şeker içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Unutmamalısınız ki en doğal şeker meyve ve sebzelerden alınan şekerdir.

Beyaz ekmek, pirinç, makarna ve patates gibi nişasta oranı zengin olan besinleri sık sık tüketmeniz hızlı kilo almanızı engelleyecektir. Diyet listesi uygularken kahvaltılarda 1 dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz. Kepek ekmeği hem tokluk hissi verir hem sindirimi kolaydır, ayrıca kan şekerinizi yavaş yavaş yükselttiği için çabuk acıkmanıza da engel olur.

Hazırlarken tuz kullanmadan hazırlayacağınız hafif zeytin yağlı salatalarda sizin büyük kurtarıcınız olacaktır. Mevsimine göre salatalık, domates, biber, marul, maydanoz, roka gibi sebzeler ile yaptığınız salatadan her öğün 1 kase tüketerek vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri almanızı ve güçlü kalmanızı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.